Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vymenoval rektorov vysokých škôl


29. január 2015

Prezident Andrej Kiska dnes v Prezidentskom paláci vymenoval rektorov vysokých škôl. Za prítomnosti ministra školstva, vedy, výskumu a športu Juraja Draxlera, predsedu výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Mojmíra Mamojku a ďalších hostí odovzdal menovacie dekréty Ferdinandovi Daňovi (Ekonomická univerzita v Bratislave), Karolovi Mičietovi (Univerzita Komenského v Bratislave), Jane Mojžišovej (Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach), Stanislavovi Stankocimu (Vysoká škola výtvarných umení) a Marekovi Storoškovi ( Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove).

rektor-Andrej-Kiska-Karol-micieta-Ferdinad-Dano

 

Prezident Andrej Kiska novovymenovaným rektorom zablahoželal a zaželal veľa úspechov pri napĺňaní ich poslania. „Želám vám odvahu pravdivo pomenovať nedostatky a dostatok vôle ich naprávať. Želám školám, ktoré vediete, aby ich ocenili nielen vaši študenti a pedagógovia, ale aj budúci zamestnávatelia vašich absolventov. Očakávam od vás, že pre vaše školy sami nastavíte latku tak prísne, aby sa nedala podliezť. Že využite svoj vplyv, aby sa nedal prehliadnuť. A že váš hlas bude tak silný, aby sa nedal prepočuť,“

o_rektori-storoska

uviedol vo svojom príhovore Andrej Kiska. Novovymenovaných predstaviteľov vysokých škôl ubezpečil, že v ich náročnej snahe o kvalitnejšie školstvo a lepšiu budúcnosť Slovenska majú jeho plnú podporu.

 

4-5dca711b0a1c3f2f2a2005755dcef14890793aa2